Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

V neděli začíná fotbalové jaro. Hraje se čtvrtfinále okresního poháru. Všichni chtějí do finále.

1332334331-mistri-345

Po nekonečně dlouhé zimní přestávce je tady to pravé fotbalové jaro. V neděli se hrají první soutěžní zápasy v okresním poháru. Půjde o hodně, postupující do semifinále můžou počítat s částkou 5 000 korun. Naše Lhota hraje v Korytné. Proslýchá se, že  za postup slíbil předseda klukům bečku piva. Postup přes Korytnou, která hraje o soutěž níž a je v tabulce beznadějně poslední, by měl být samozřejmostí i bez té bečky.

 

Pohár OFS PaPP cup: Všichni chtějí do finále

 

Favorita je třeba hledat především v lídrovi okresního přeboru z Nivnice, ani další celky však v bohatě dotované soutěži nechtějí přijít zkrátka. Dalo by se to stručně shrnout heslem: Všichni chtějí do finále.

Fotbalisté Nivnice by k plánovanému postupu do krajské soutěže rádi přidali také vítězství v poháru a získali tak, samozřejmě ve zmenšeném měřítku, double. „Náš cíl je postup do I. B třídy, pohár je na druhém místě. Ale nechceme ho vypustit, protože finanční částka za vítězství není vůbec zanedbatelná. Příští rok slavíme 80 leté výročí založení klubu. Vítězství v poháru a postup by bylo to nejlepší, co nás může potkat,“ přeje si předseda fotbalistů Nivnice Karel Kopecký.

Ve čtvrtfinále nastoupí Nivnice na vlastním trávníku proti Drslavicím, kde příliš šancí na úspěch nevidí. „To se s pohárem můžeme rozloučit, Nivnice půjde až do finále. Myslím si, že druhým finalistou budou Kunovice,“ tipuje kouč Drslavic Přemysl Přecechtěl.

Na opačné straně pavouka jdou za pohárem také v Kunovicích. Mužstvo, které prochází bez jediné bodové ztráty okresní soutěží, si brousí zuby na finálový duel. „V poháru chceme hrát určitě finále. Předpokládám, že naším soupeřem bude Lhota, nebo Nivnice. Neznám sílu Nivnice, ale Lhoťany jsem viděl a myslím si, že je v našich silách pohár vyhrát,“ plánuje trenér Kunovic Dušan Klvaňa. Počítat se musí i s obhájcem trofeje. Trenér Ostrožské Lhoty dokonce staví obhajobu výš než výsledky v okresním přeboru. „Každé naše pohárové utkání vybičuje hráče k mimořádnému výkonu. Určitě si chceme finále zopakovat i v příštím roce,“ přeje si Josef Dominik. V případě postupu, by Lhoťané hráli finále už potřetí v řadě.

 

Pro pořádek ještě výsledek loňského finále: OSTROŽSKÁ LHOTA - NEDAKONICE 0:0.  NA PENALTY 5:3 

Čtvrtfinálové dvojice jaro 2011

Kunovice - Staré Město

Nedakonice B - Mistřice

Korytná - Ostrožská Lhota

Nivnice - Drslavice

 

 

 SK OSTROŽSKÁ LHOTA - VÍTĚZ POHÁRU 2011

 

 

Okresní pohár se po vstupu sponzora celkově pozvedl

- říká v našem rozhovoru předseda OFS 

František Miko vládne fotbalu na okrese teprve necelé dva roky. Jedním z jeho volebních slibů bylo dostat okresní pohár na důstojnou úroveň a získat pro soutěž silného partnera. V premiérovém ročníku se mu to podařilo dokonale. Svědčily o tom zaplněné tribuny staroměstského Širůchu při finálovém zápase a obrovský zájem klubů o právě probíhající ročník.

Kluby nejvíce zajímá finanční ohodnocení poháru. Bude stejné jako v uplynulém ročníku?

Ano, ano, také tentokrát firma Papp podepsala s okresním svazem smlouvu a hraje se o stejnou finanční výši. To znamená 15 000 korun pro vítěze, o pět tisíc méně bude brát poražený finalista a 5 000 korun obdrží oba semifinalisté.

Do finálového zápasu je ještě daleko, ale můžete prozradit kde se uskuteční?

Pro velký úspěch bychom finále chtěli zopakovat na staroměstském Širůchu. Bylo to velmi důstojné a vydařené finále, zápas se hrál na kvalitním trávníku a měl úroveň, která daleko překročila hranice okresu.

V soutěži je posledních osm mužstev, překvapil vás některý klub svým postupem?

Myslím si, že to odpovídá rozložení sil v okrese a čtvrtfinalisté jsou spravedliví. Já bych chtěl ale říct jinou věc. Okresní pohár se po vstupu sponzora celkově pozvedl, kluby mu věnují velkou pozornost a nic nevypouštějí. Zápasy mají patřičnou herní kvalitu a bojovnost, což dřív nebývalo a my to jedině vítáme.

PŘEDSEDA OFS FRANTIŠEK MIKO
Text: std. Foto: DUŠAN DUFKA