Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Slovácko prohrálo gólem v nastavení - zaslouženě a po bídném výkonu. O prodaném zápase se odmítám bavit, řekl trenér Soukup (3x video)

1330262369-slovacko-olomouc-028

Vážit si diváků a snaha udělat jim radost se vyjadřuje poněkud jiným způsobem, než jaký předvedli fotbalisté Slovácka v zápase proti Olomouci.

To je citát ze stránek fanoušků Slovácka po sobotním zápase proti olomoucké Sigmě. Nezbývá než s tímto konstatováním souhlasit. Domácí fotbalisté prohráli po naprosto bezkrevném výkonu brankou z nastavení - dodejme, že prohra byla naprosto zasloužená. Olomouc byla téměř po celý zápas lepším mužstvem, měla větší snahu po vítězství a tři body si zasloužila.

Podívejte se na videu na nejdůležitější okamžiky zápasu a hodnocení obou trenérů. 

 

 VIDEO: TADY JE SESTŘIH ZÁPASU

 

  

VIDEO:

ZE STRÁNEK FCSLOVACKO.CZ:  TRENÉR SLOVÁCKA MIROSLAV SOUKUP:

NEROZUMÍM, NEROZUMÍM. BYLI JSME USTRAŠENÍ A BOJÁCNÍ

 

 

TADY SI PŘEČTĚTĚ REAKCI TRENÉRA SLOVÁCKA NA DOTAZ O PRODANÉM ZÁPASE


Hodně dlouho jsem nečetl v naší lize žádnou spekulaci o prodaném zápase. Ve Slovácku se spekuluje o tomto svinstvu už podruhé během krátké doby ( Brno na jaře). Osobně si myslím, že se všechno rozhodovalo na hřišti. Olomouc byla prostě lepší, ve sportu to tak chodí, že když člověk nejvíc chce, tak se prostě nedaří. Fotbalisté Sigmy šli za vítězstvím s větší vůli a bojovností - nic jiného bych za tím nehledal.

 

VIDEO: TADY MLUVÍ KOUČ SIGMY PETR ULIČNÝ 

JSEM ŠŤASTNÝ, ŽE HRÁČI UKÁZALI CHARAKTER - ZASLOUŽILI JSME SI VYHRÁT

 

 Trousil: Nepředvedli jsme zhola nic


Uherské Hradiště – /ROZHOVOR/ Kapitán Slovácka Jan Trousil seděl na pozápasové tiskovce naštvaný, s hlavou dole. Poslouchal vedle sedícího rozradostněného útočníka a zřejmě nejlepšího hráče zápasu, olomouckého Jana Schulmeistera, který sděloval novinářům svoje pocity z nečekaného vítězství.
Zkušený obránce domácích nepřímo potvrdil parádní výkon olomouckého forvarda.

„Tady Schulmeister měl hodně prostoru a zlobil nás z obou stran. My jsme si s ním nevěděli rady.“

 

Úvod utkání patřil jednoznačně olomoucké Sigmě. Souhlasíte?


Už vstup do zápasu jsme měli špatný, situace jsme řešili jinak, než bychom měli. Nechávali jsme volný prostor po stranách, po kterých soupeř hodně zlobil. Vždycky jsme to ale s nějakým štěstím odvrátili.
I přesto jste mohli jít v první půlce do vedení.
Paradoxně jsme měli v prvním poločase víc stoprocentních šancí než soupeř. Nebyly to žádné vypracované akce, spíš to bylo, že se někde odrazil balon a kluci to z jedničky poslali dál. Z naší strany byl fotbal hodně pasivní, záloha soupeře měla navrch a hrálo se většinou na naší polovině.

Kde hledat příčinu spousty nepřesných přihrávek?


Já nevím. Byly tam situace, které se měly řešit úplně jednoduchou přihrávkou. Místo toho jsme chtěli dávat balony do lajny, které většinou končily v autu. Proti zápasům, které jsme odehráli v přípravě, to bylo úplně něco jiného. To je přesně to, co říkám. V přípravě může hrát každý dobře, mužstvo není pod tlakem výsledku a diváků. Úplně něco jiného je ligové utkání. Pro mě je výsledek obrovské zklamání.

 

Jste na devátém místě tabulky, nehrajete ani o poháry, ani o sestup. Mohli jste hrát v klidu, přesto působilo mužstvo nervózním dojmem. Jak si to vysvětlujete?


Jde nám o body, chceme být v tabulce co nejvýš. Byl jsem přesvědčený, že zápas proti Sigmě jednoznačně zvládneme a dáme nějaké góly. Zatím ale nejsme schopni dát ani jeden gól, natož abychom vstřelili dva. V první půlce jsme mohli skórovat, nějakým způsobem nám gól mohl pomoci a Olomouc srazit. Možná by ale naše branka nebyla ani zasloužená, protože za ten výkon bychom si výhru nezasloužili.

 

Bral byste za předvedený výkon remízu?


Už jsem počítal, že to skončí bez branek. Ten bod by byl za hru, kterou jsme předvedli, dobrý, ale stalo se, co se stalo. Myslel jsem si, že po vyloučení jejich hráče se zvedneme a že, je zatlačíme, ale naše hra byla pořád stejná. Korunu tomu všemu nasadila branka v nastavení.

 

Před gólem Olomouce jste fauloval a ze standardní situace vstřelila Sigma branku. Dala se ta situace řešit jinak?

Mohl jsem balón odkopnout na tribunu. Míč jsem si zasekl, viděl jsem, že hráč je za mnou, dal si tam tělo, nezbývalo nic jiného než ho přidržet. V první chvíli vás ani nenapadne, že z takové standardky může padnout branka. Do té doby jsme podobné situace vyřešili.

 

Mužstvo jste vedl jako kapitán. Co jste řekl hráčům po zápase?


To tady nebudu říkat. Co se dělo v kabině, to tam také zůstane. Mě jenom mrzí, jakým způsobem se zápas odehrál. Po nějakých třech měsících jsme hráli doma. Lidi byli na zápas natěšení, my jsme se také těšili, ale nepředvedli jsme zhola nic, abychom je potěšili.

 

 

 Vlevo je kapitán Slovácka Jan Trousil