Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Nestíháte sledovat dění PŘED VOLBAMI? TADY je odkaz na klíčové události. Klíčové politiky. Klíčová média. Klíčová témata

Vážení čtenáři, 

pár dní před volbami vám chci pomoci orientovat se ve velmi bohatém a složitém předvolebním dění. Nevím, jestli se mi to podaří, protože jako novinář, který píše právě o politice, mám už tak práce nad hlavou. Ale i já sám si potřebuji před spaním udělat trošku pořádek v tom, co důležitého se ohledně voleb ten který den stalo.  Slibuji vám, že budu maximálně stručný a také objektivní, nečekejte ode mě, že budu psát, koho máte volit či nevolit.

RB  

 

Zatím kromě jiného plním aktuální zpravodajství den po dni tady na Aktuálně.cz, kde jako novinář pracuji: Stručně a rychle: Volby v Česku začaly. Přinášíme přehled toho nejdůležitějšího  

 

 

Pátek 8/10 a sobota 9/10 VOLBY!

 

Využijte svého práva svobodně hlasovat! Važme si této možnosti, kterou lidé před rokem 1989 neměli!

 

(Pokud vás zajímá, koho si můžete vybrat, tady na webu Aktuálně.cz je přehled všech kandidátů podle krajů

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

 

 

Do voleb zbývá 1 den. Je čtvrtek 7/10  

 

 

 

 

 

 

Do voleb zbývají 2 dny. Je středa 6/10  

 

 

 

 

 

 

Do voleb zbývají 3 dny. Je úterý 5/10  

 

 

 • Bude jednat Poslanecká sněmovna, lze čekat ostré spory mezi politiky. 

 

TADY  je odkaz na první jednání, které začne v 10. 00 

 

TADY odkaz na druhé jednání od 14.00  

 

Jednání bude možné naživo sledovat TADY 

 

 

Do voleb zbývají 4 dny. Je pondělí 4/10  

 

Kauza premiéra Andreje Babiše jednoznačně vévodí předvolebnímu dění. Velmi přehledný článek o celé věci vyšel na webu AKTUÁLNĚ.CZ. (TADY je velmi přehledný článek)

 

 

 

 

 • Koalice Spolu zveřejnila poslední velký apel na voliče...  (TADY odkaz)

 

 

 

 

 

MF DNES zveřejnila poslední předvolební průzkum, který si zadala u společnosti Median. Z něho vyplývá, že výsledky voleb budou velmi těsné.  (TADY jsopu další informace)

 

 

 

Do voleb zbývá 5 dní. Je neděle 3/10   

 

 • Server Investigace.cz napsal, že premiér Andrej Babiš si přes své offshorové firmy poslal takřka 400 milionů korun. Za ty si později koupil nemovitosti na francouzské Riviéře, včetně zámečku Bigaud.

(TADY je zpráva na zmiňovaném webu

 

 

 

 

Z reakce Babiše pro ČTK je zřejmé, že jednání nepopírá, ale nepovažuje ho za nezákonné. Tady je zpráva ČTK: 

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš odmítá, že by v případu tzv. Pandora Papers, tedy informací o převodu 400 milionů korun přes jeho offshorové firmy, udělal něco nezákonného. Pokládá to za pokus o očernění svojí osoby a o ovlivnění voleb. Babiš to sdělil v reakci na dotaz ČTK. 

"V tomto případě je jasné, že jsem neudělal nic nezákonného ani špatného, ale to jim nebrání v tom, aby mě zase zkusili očernit a ovlivnit tak české parlamentní volby," uvedl Babiš. Na dotaz ČTK ale neuvedl, koho přesně má na mysli. Poukázal mimo jiné na to, že jde o případ starý 12 let. "Je to před každými volbami stejné, vytáhnou něco z dávné minulosti, aby se pak ukázalo, že se nic nestalo," dodal. 

 

 

 •  Stanice CNN Prima oznámila, že sněmovní volby by podle modelu agentury STEM na konci září vyhrálo vládní hnutí ANO s 27,3 procenta hlasů. Na druhém místě by byla koalice SPOLU tvořená ODS, KDU-ČSL a TOP 09 s 21,4 procenta, která minule měla 20 procent. Třetí by skončila koalice Pirátů se STAN s výsledkem 17,4 procenta, minule měla 18 procent.

 

 

 

Do voleb zbývá 6 dní. Je sobota 2/10 

 

 • Premiér Andrej Babiš otevřel týden před volbami rekonstruovanou část dálnice D 1. I když tvrdí, že se otevřela zcela nová dálnice, ve skutečnosti jde o rekonstrukci. 

(TADY je zpráva z webu vlády)  

 

 

 • Na mnoha místech České republiky bylo možné potkat zástupce všech kandidujících stran, kteří využilil krásné počasí posledního předvolebního víkendu k oslovování lidí. Tady jsem zachytil zástupce stran v Praze na Vítězném náměstí. 

 

 

 

 

 •  Web iRozhlas.cz zveřejnil přehlednou grafiku nejdůležitějších událostí za poslední čtyři roky vlády Andreje Babiše

 

(TADY je grafika a text

 

 

Do voleb zbývá 7 dní. Je pátek 1/10 

 

Premiér Andrej Babiš prohlásil, že si neumí představit, že by seděl v opozici.

(TADY je odkaz na video rozhovor, kde to řekl

 

 • V televizní debatě České televize se střetli lídři ze Středočeského kraje

 

(TADYTADYTADY jsou záznamy různých částí debaty)  

 

 

 • Ministerstvo financí informovalo, že schodek státního rozpočtu ke konci září stoupl na 326,3 miliardy korun ze srpnových 298,1 miliardy korun. Jde o nejhorší zářijový výsledek od vzniku České republiky.  

 

 

 • Web Seznam zprávy napsal, že státní zástupce chtěl obžalovat ministryni pro místní rozvoj a lídryni hnutí ANO Kláru Dostálovou z porušení zákona. Nadřízení mu ale případ odebrali, takže k obžalobě nedošlo. Proč mu byl případ odebraný a jaké měl či neměl důkazy, není jasné.

 

(TADY je článek redaktora Vojtěcha Blažka)  

 

 • Ministr vnitra a lídr ČSSD do voleb Jan Hamáček vyzval svého stranického kolegu a ministra zahraničí Jakuba Kulhánka, aby si co nejdříve předvolal velvyslance Velké Británie v České republice. Kulhánek krátce poté oznámil, že si velvyslance pozval.  

 

 

 

 •  Boj o voliče se odehrává na sciálních sítích i přímo mezi některými lídry. Tady je příklad:

 

 

 

  

 • Andrej Babiš pokračuje ve sdílení Parlamentních listů, nedůvěryhodného média, které nedodržuje standardy profesionální novinářské práce.

 

 

 

  

 

Do voleb zbývá 8 dní. Je čtvrtek 30/9. 

 

 • Proběhla další superdebata. Tentokrát na televizi Seznam. Zajímavá byla mimo jiné tím, že se účastnili také zástupci Strany zelených a koalice Trikolóra, Svobodní a Soukromníci. Ti se například neúčastní řady debat krajských lídrů v České televizi. Místo Andreje Babiše přišla Alena Schillerová, místo Petra Fialy Marian Jurečka. 

(TADY je záznam debaty 

 

 

 • Když jsme u debat, tady se odehrála podle mě velmi zajímavá, osobní debaty mladých lidí, předsedů mládežnických organizací některých stran.  

(TADY si ji můžete zpětně poslechnout). 

 

Bankovní rada České národní banky překvapivě zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 1,5 procenta. Důvodem je především rostoucí inflace, která v srpnu překonala čtyřprocentní hranici a byla výrazně nad očekáváním centrální banky.

(TADY je zpráva z ČTK 

 

 • Byla zveřejněna informace, že premiér Andrej Babiš má zaplatit 250 tisíc korun...  

 

(TADY jsou podrobnosti) 

 

 • Na Seznam zprávách vyšel zajímavý článek, který ukazuje, že koalice Pirátů a STAN chce nasadit v rozhodujících chvílích před volbami do super debaty ČT místo lídra Ivana Bartoše Víta Rakušana.  

(TADY je článek).  

 

 • Andrej Babiš dělá dál kampaň ve svém Ústeckém kraji. Zajímavé je, že o akcích informuje Úřad vlády jako o vládních akcích, je ale jasné, že jde o předvolební kampaň. 

(Tady zpráva z webu vlády) 

 

 

 

Čeští elfové zpřístupnili databázi řetězových emailů, které jsou pravidelně adresovány zejména starší části populace. "Dezinformační řetězové e-maily jsou letitým problémem, který ovlivňuje desetitisíce našich občanů, především staršího věku. Podle výzkumu organizace Elpida a Nadace O2 z roku 2018 se s řetězovými maily setkalo přes 90 % seniorů, a 20 % z nich přiznává, že se podílí i na jejich dalším přeposílání," píší mimo jiné ve své zprávě.

(TADY další informace

 

 

Do voleb zbývá 9 dní. Je středa 29/9.  

  

 • Zásadní událostí byla návštěva maďarského premiéra Viktora Orbána, kterého pozval premiér Andrej Babiš ve snaze získat další hlasy voličů 

(TADY je zpráva o návštěvě z webu vlády

  

 • Na tiskovou konferenci obou premiérů nebyli vpuštění někteří novináři, což vyvolalo protest profesních organizací.   

  

   
 • Zajímavým a důležitým momemntem předvolebního dění jsou debaty Deníku.cz, který umožňují podívat se více do hlavy třem hlavním lídrům na premiéra. Proto tento odkaz:

 

 • Pro ty, které zajímá předvolební dění, jsou podle mě zajímavé i volební deníky Petra Honzejka. Tady je další:

  

Volební deník Petra Honzejka XV.: Co skvělý Rakušan vybojuje nad Babišem, bezejmenný pirát zničí jedním tweetem  

   

 • Důležité sdělení ohledně kampaně Andrej Babiše...

 

 

 

 

 

 

Do voleb zbývá 10 dní. Je úterý 28/9. 

 

 • Je státní svátek. Panuje relativní klid.  

 

 

 • Senát ocenil mimo jiné ředitele BIS Michala Koudelku, kterého prezident Miloš Zeman už několikrát odmítl povýšit do hodnosti generálka a premiér Andrej Babiš ho "pouze" pověřil vedením BIS. Odmítl návrhy opozice, aby jej opětovně jmenoval ředitelem poté, co mu skončil předcházející mandát. 
 
 • Šel jsem se podívat na lídryni ANO Alenu Schillerovou, protože ona může sehrát po volbách důležitou roli. Je zajímavé pozorovat, jak si dokáže získávat některé voliče. Tady jsem se to pokusil zachytit:
 
 

 

 

  

 

(Pokud jde o tyto dva příspěvky, na kterých je Alena Schillerová, až po publikování jsem zjistil, že část lidí, které jsem s ní potkal, přijeli do Prahy díky tomu, že jim hnutí ANO zaplatilo autobusy. Myslím, že by lidé tento fakt měli vědět, je mi moc líto, že jsem tuto informaci nezjistil hned na místě. Omlouvám se za to.) 

 

Do voleb zbývá 11 dní. Je pondělí  27/9. 

  

 • Jednala vláda, která schválila návrh státního rozpočtu hlasy zástupců hnutí ANO. Koaliční sociální demokraté návrh nepodpořili. 

  

Vláda rovněž schválila návrh na vyslání 50 policistů na pomoc Maďarsku při střežení hranic. 

 

(TADY je oficiální vládní zpráva po jednání vlády

 

(TADY je audio záznam z tiskové konference po zasedání vlády

 

  

 • Debatovali lídři kandidátky v Jihomoravském kraji. Mimo jiné lídr koalice Spolu Petr Fiala a ministryně fiinancí a lídryně ANO Alena Schillerová.

 

(TADY se můžete na debatu podívat 

 

 

Do voleb zbývá 12 dní. Je neděle 26/9. 

 

 • Odehrála se první velká superdebata lídrů na CNN Prima. Nastal ostrý střet zejména mezi premiérem Andrejem Babišem a předsedou ODS Petrem Fialou a předsedou STAN Vítem Rakušanem. Ten přišel do debaty, přestože lídrem premiéra za koalici Pirátů a STAN je, nebo byl, Ivan Bartoš.

 

(TADY je záznam celé debaty a on line přepis CNN Prima)  

  

 • Nový prvek v kampani. Koalice Spolu přichází poprvé s výrazem "Babišova drahota", který v dalších dnech neustále používá.  

 

  

 

Do voleb zbývá 13 DNÍ. Je sobota 25/9.

  

 • Česká televize zveřejnila volební model agentury Kantar CZ pro ČT, podle kterého by volby do Sněmovny v září vyhrálo ANO se ziskem 24,5 procenta hlasů, těsně za ním by s 23 procenty skončila koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL). Třetí by byla koalice Pirátů a STAN, kterou by volilo 20,5 procenta Čechů.  Do dolní komory by se ještě dostalo SPD s 11,5 procenta hlasů. Na pětiprocentní hranici nutné pro zisk sněmovních mandátů by byli komunisté, vládní ČSSD a Přísaha Roberta Šlachty by měly kolem čtyř procent hlasů. 

 

Autoři průzkumu upozorňují na to, že statistická chyba činí plus minus jeden bod u stran s nízkým ziskem až plus minus 3,2 procentního bodu u stran s vysokým ziskem. 

 

(TADY na webu ČT jsou podrobnosti průzkumu

 

 • ČSSD zahájila v Brně horkou část kampaně 

 

(TADY je možné se podívat na některé video ukázky

 

 (TADY je reportáž ČT)

 

 • Andrej Babiš poskytl rozhovor Lidovým novinám, které fakticky vlastní 

(TADY je rozhovor 

 

 

 • Bývalý poslanec ANO Jiří Zlatuška poskytl rozhovor webu Seznam zprávy, ve kterém mimo jiné prohlásil, že Babiš na něj dnes působí dojmem nácka.   

(TADY je rozhovor 

 

 

Do voleb zbývá 14 DNÍ. Je pátek 24/9. 

 • Uskutečnila se ostře sledovaná debata lídrů v Ústeckém kraji, kdy se vedle sebe poprvé postavili premiér Andrej Babiš a lídr koalice Piráti a STAN Ivan Bartoš 

(TADY je debata k vidění 

 

 • Andrej Babiš oznámil, že hnutí ANO navrhne svého kandidáta na prezidenta 

(TADY zdroj informace, iDNES.cz)  

 

 

 

Do voleb zbývá 15 DNÍ. Je čtvrtek 23/9.   

 

 • Vrchní státní zastupitelství v Praze oznámilo, že Jaroslav Šaroch se jako dozorující státní zástupce kauzy Čapí hnízdo dopustil pochybení. Část veřejnosti se domnívá, že Šaroch oddaluje vyšetřování a snaží se zabránit tomu, aby se kauza dostala před soud. Zda tomu tak skutečně je, není jasné.

 

(TADY jsou podrobnosti, jak o nich psal web iRozhlas.cz

 

 

 •  Rekonstrukce státu ocenila poslance a senátory, kteří podle ní pomáhají nejvíce s protikorupčními zákony 

 (TADY je zpráva o této události)

 

 

  

Do voleb zbývá 16 DNÍ. Je středa 22/9. 

  

 

 • Lidé mají poprvé možnost vidět předvolební spoty stran. Začala je vysílat Česká televize.

 

(TADY se můžete na spoty podívat

 

 

 •  Nejvíce pozornosti vyvolal spot hnutí ANO s Andrejem Babišem, který ostře útočí na své oponenty  

 
 • Předseda Pirátů pronesl výrok, který vzbudil mnoho různorodých reakcí. Jeho výrokl se týkal "muslimské Evropy". 

Na dotaz moderátora rozhlasové stanice Impuls, který se začal ptát těmito slovy: "S muslimskou Evropou nemám problém, řekl jste vy na Pirátském fóru v roce 2009. Teď to vysvětlujete mladickou nerozvážností, jak to najdeme v otevřených zdrojích. Takže teď je to jak? Máme problém s muslimskou Evropou"?

 
A Bartoš odpověděl: "Mohl jste citovat celou odpověď. Tam zaznělo, že bych si přál svět bez hranic, který žije v míru. Víte, to byla dova, kdy ještě nebyla problémem migrační vlna. Kdy jsme neměli problematickou Francii, problematické Německo." Následně mluvil o tom, jak premiér Babiš v roce 2015 mluvil o tom, že by Česko mohlo přijmout až 18 tisíc lidí, migranti by mohli pracovat ve fabrikách, kde se Čechům nechce dělat. "Ta citace je volná, nepamatuji si, jak to přesně řekl," podotkl Bartoš. 

 
A moderátor otázku zopakoval: "Muslimská Evropa dnes vašim pohledem. Ano, nebo ne?" A Bartoš odpověděl: "Ne." Máte s tím problém, nebo nemáte," pokračoval moderátor. "Říkám, že s tím problém mám, protože se to ukázalo na Francii, méně pak potom na Německu. Že skutečně je problém s tím, pokud je těch lidí je mnoho, tak zvládnout tu integraci, vznikají ty no go zóny, nezavírejme před tím oči. I státy, které byly velmi liberální v této otázce, severské státy, Švédsko, Dánsko, tak prostě vidí, že to problém je, že se k tomu musí přistupovat společně, v evropském kontextu řešit společnou obranu evropských hranic," sdělil mimo jiné Bartoš.   
 

  

Do voleb zbývá 17 DNÍ. Je úterý 21/9. 

 

 

 • Človek v tísni zveřejnil výsledky studentských voleb do Poslanecké sněmovny. Největší počet hlasů získala mezi středoškolskými studenty koalice Piráti a Starostové (30,4 %), za ní následovala koalice Spolu - ODS, KDU-ČSL, TOP 09 (29,4 %), na třetím místě se umístilo hnutí ANO 2011 (8,5 %) a na čtvrtém místě Strana zelených (7,1 %). Platný hlas odevzdalo 40 899 studentů. Do projektu se přihlásilo 335 škol, výsledky voleb jich v řádném termínu odeslalo 312. 

(TADY je podrobná zpráva z webu Člověka v tísni

 

 

 •  Skupina Bohemia Energy oznámila, že od listopadu zdraží elektřinu a plyn.

 

  

 

 • Evropská komise odmítla českou žádost o odklad 60 dní ohledně vyjádření, jak se zlepšila kontrola střetu zájmů při rozdělování evropských dotací. Konečnou lhůtu jim minulý pátek v dopise, který má k dispozici server iROZHLAS.cz, stanovil na středu 22. září.
 
 • Ministryně financí za ANO Alena Schillerová oznámila, že návrh koaliční ČSSD na zvýšení minimální mzdy z nynějších 15.200 na 18.000 korun je mimo debatu. Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje, aby se nejnižší výdělek zvedl od ledna z nynějších 15.200 na 18.000 korun, tedy zhruba o 18 procent. V pondělí uvedla, že na 18.000 korunách trvá

 

 

 

 • Státní zástupce Jaroslav Šaroch dozorující dotační kauzu Čapí hnízdo má měsíc na to, aby rozhodl o návrhu policie na podání obžaloby. Měsíční lhůtu mu dal šéf Městského státního zastupitelství v Praze Martin Erazím. 

 

 

Do voleb zbývá 18 DNÍ. Je pondělí 20/9.   

 

 •  Policie opět navrhla státnímu zastupitelství obžalovat premiéra Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo

  

 • Poslanecká vyšetřovací komise zveřejnila zprávu o tom, co zjistila ohledně ekologickéhavárii na Bečvě 

(TADY je zmiňovaná zpráva

  

 

 • Večer vyvolalo velkou pozornost vystoupení ministra životního prostředí za ANO Richarda Brabce v Událotech komentářích na ČT 24 

(TADY je toto vystoupení)  

 

 • Koalice Spolu uspořádala ve Slovanském domě v Praze akci, na které vystoupil se zásadním projevem lídr koalice a předseda ODS Petr Fiala.

  

 

 

 

 • Andrej Babiš, který odmítá poskytnout rozhovory některým médiím, poskytl rozhovor značně nedůvěryhodnému webu Parlamentní listy. Zatímco dosud varoval především před vládou Pirátů se Starosty, v tomto rozhovoru řekl, že ještě větším nebezpečím je vláda ODS.

(TADY odkaz na rozhovor) 

 

------------------------------------------------------------------ 

 

 

Některé důležité události, které se staly před pondělím 20. září 2021   

 

 • 15. září 2021

 

Vystoupení Andreje Babiše v Poslanecké sněmovně. Ve sněmovně zejména v poslední době vystupoval hodně málo. 

 

 

 

 

 • Seznam zprávy přišly s informací, že největší zdravotní pojišťovna VZP bude před volbami rozesílat brožuru k rakovině, ve které bude také fotografie a text premiéra Babiše.

 

 

(TADY je článek

 

 • Andrej Babiš sdílel článek Parlamentních listů, které naznačovaly nekalé jednání lídra koalice Spolu Petra Fialy. Článek je pravděpodobně lživý. Premiér Babiš v poslední době často sdílí informace tohoto média, které má velmi špatnou profesionální úroveň, respektovaní novináři by nikdy do toho média nešli pracovat. 

 

 

 

 

 

 

 • Například respektovaný web iRozhlas vydal článek, kde přesně popisuje věc, na kterou poukázaly Parlamentní listy.

 

(TADY je článek s názvem Fialovo ,dotační království‘ je zavádějící. Před zkresleným článkem varují experti na dezinformace

 

(Na nepravdivé informace v článku poukázal také web Manipulatori.cz

 

 

 

 • 13. září  

 

Česká televize začala vysílat debaty s krajskými lídry některých stran 

 

 •  9. září 2021 

Koalice Pirátů a Starostů zahájila horkou část kampaně v Ústí nad Labem

(TADY článek z jejich webu

 

  

 • 7. září 2021  

Agentura Median zveřejnila průzkum veřejného mínění, podle kterého by volby do sněmovny, pokud by byly v srpnu, vyhrálo hnutí ANO, které by podpořilo 27 procent voličů.  

(TADY jsou všechny podrobnosti

 

 

 

6. září 2021 

 

Deník Blesk začal vysílat debaty politiků s označením Volby 2021. V Blesku je dělají velmi dobře.

(TADY je volební zpravodajství Blesku

 

 • 3. září 2021

 

Veřejnoprávní Česká televize zveřejnila pravidla svého předvolebního a volebního vysílání

(TADY jsou tato pravidla

 

 

 • 2. září 2021
Hnutí ANO poprvé veřejně představilo lídry do parlamentních voleb, a to v Ústí nad Labem
 
 

  

 

 

 • 6. srpen

 

 

Andrej Babiš začíná v kampani točit zmrzlinu.  

 

 

 

 • 16. července 2021   

Premiér Andrej Babiš vydal knihu Sdílejte, než to smažou. Během volební kampaně ji bude rozdávat a podepisovat na mnoha místech, kniha je také na webu.

(TADY je kniha k dispozici

 

 

 • 2. července 2021   

Agentura Median zveřejnila průzkum, podle kterého si ANO drží pozici lídra s 26 %. Koalice SPOLU si oproti červnu vyměnila pozici s Koalicí Pirátů a STAN a dostala se tak na druhé místo s 21,5 %. 

(TADY jsou k dispozici podrobnosti

 

 •  19. května 2021 

Koalice Spolu zahájila v Brně kampaň pro říjnové parlamentní volby

(TADY je článek ČTK

   

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨  

  

PRO TY, CO CHTĚJÍ SLEDOVAT ZÁSADNÍ ZDROJE INFORMACÍ 

 

Můj domovský web a domácí dění: Aktuálně.cz 

 

Události v České televizi

 

Události Komentáře v České televizi

 

TADY lze sledovat podle programu odvysílané vysílání na ČT 24 

 

Otázky Václava Moravce v ČT 

 

Televizní noviny na Nově 

 

 

Hlavní zprávy na Primě 

  

Vše o volbách na ČT 

 

Vše o volbách v Českém rozhlasu 

 

Vše o volbách na CNN Prima 

 

 

Vše o volbách na Nově 

 

Volby na webu Hospodářských novin 

 

Volby na Seznam zprávy

 

Politika v Českém rozhlase na iRozhlas.cz  

 

Český rozhlas Plus  

 

Volby v Blesku

 

Politika na Novinkách

 

Politika v Deníku

 

DVTV   

 

 

Zajímavé podcasty hodně o politice: 

 

Podcasty Hospodářské noviny 

 

Podcasty Respektu  

 

Vinohradská 12 Českého rozhlasu 

 

Vlevo dole Seznam zprávy

 

Podcast Studi N Deníku N 

 

Kecy & politika na Rexlex.cz  

 

Insider webu Info.cz

 

Šťastné pondělí 

 

(Pokud vás zajímají žebříčky českých podcastů, kde najdete spoustu dalších zajímavých odkazů, klikněte prosím TADY)  

 

 

  

POLITICI NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH  

 

Andrej Babiš na FB

 

Andrej Babiš na Twitteru 

 

Petr Fiala na FB

 

Petr Fiala na Twitteru

 

Ivan Bartoš na FB

 

Ivan Bartoš na Twitteru 

 

Markéta Pekarová Adamová na FB 

 

Markéta Pekarová Adamová na Tw 

 

 

 

 

 

 

 


Marian Jurečka na FB

 

Marian Jurečka na Tw 

 

Vít Rakušan na FB

 

Vít Rakušan na Tw