Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Možná vás bude zajímat: přehled toho nejdůležitějšího - co každý den dělá prezident, vláda, Poslanecká sněmovna, Senát, ministerstva i EU

Následující příspěvek by některé z vás mohl zajímat, a to zejména ty, kteří sledují celkové dění v zemi. V příloze najdete v PDF soubor, ze kterého se dozvíte, co důležitého se ten který den stalo, co dělá prezident, další ústavní činitelé i ministerstva, jaká rozhodnutí přijaly evropské instituce. Pro mě osobně to alespoň bývá ten úplně základní přehled po probuzení do nového dne.

Samozřejmě, je to naprosto suchý výčet, který řadu lidí nemusí bavit, ale je to dobrý doplněk k nezbytným informacím sdělovacích prostředků, které už dávají informacím různé zabarvení. Někdy je ale zajímavé sledovat, co se v naší zemi důležitého stalo, a jak málo z toho považovaly za důležité média - což není nic proti médiím.

Řekl jsem si, že bych sem na své stránky mohl dávat takové PDF soubory každý den, možná to zkusím, uvidím, jaký o to bude zájem.

 

Pokud navíc nechcete klikat na přílohy v PDF, vše najdete i TADY:

Středa 25. března

Úterý 24. březen 

Pondělí 23. březen

 

Autorem tohoto přehledu je nevládní organizace eStat.cz - efektivní stát. Byť má tato organizace logicky své plusy a mínusy, výhodou je, že tento přehled zpracovává bez ohledu na to, jaké jsou její vlastní cíle či preference.

Efektivní stát bychom si mnozí přáli, sami ale víme, že k takovému státu máme velmi, velmi, velmi, velmi daleko. Obávám se, že se ho nedožijí ani děti dětí našich dětí :) Bohužel, v našem státě, stejně jako v mnoha jiných, převažují lidé, kteří nechtějí efektivní, úsporný a štíhlý stát, ale nabubřelý, předotovaný a korumpovatelný kolos, přeplněný úředníky, který budou moci co nejvíce "podojit" ve svůj vlastní prospěch.

RB 

Soubory ke stažení