Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotbalová Lhota posiluje a šlape naplno! V předkole krajského poháru porazila po výborném výkonu Prakšice! Teď Lhotě stojí v cestě hlucké "áčko"! Držíme palce!!!

1343637405-1-1343637405

To, co si přál trenér Ostrožské Lhoty Josef Dominik se splnilo. Posílení Lhoťané si v neděli zahrají první kolo krajského poháru proti Hluku! Pro obě mužstva to bude vůbec první zápas v historii obou klubů. V předkole proti Prakšicím předvedli Lhoťané velmi sympatický výkon, který chváli i kouč hostů Vojtěch Gajdůšek. Po delší době se bude hrát ve Lhotě derby jako řemen.

 

Postup vystřílely Lhoťanům nové posily

V předkole krajského poháru porazila Lhota Prakšice. V prvním kole se střetnou svěřenci trenéra Dominika v derby zápas s Hlukem. Bude to první soutěžní utkání v historii obou klubů.

Ostrožská Lhota – Prakšice 3:1 (3:0)

Zápas se rozhodl v úvodní dvacetiminutovce. Už po třinácti minutách hry se prezentovala nová posila domácích Josef Jurásek z Ostrožské Nové Vsi, který přesnou hlavičkou nedal Maráškovi v brance Prakšic žádnou šanci. Druhý gól přidal stejný hráč po nedorozumění v obraně hostů. Jistotu postupu pečetil Michal Zalubil sedm minut před odchodem do kabin.

V druhé půlce snížili hosté parádní trefou Ondry, ale domácí si dvoubrankový náskok už pohlídali. 

 

Trenéru Lhoty Josefu Dominikovi se splnilo jeho přání a v příštím kole může koučovat svoje mužstvo v derby proti Spartaku Hluk. „Byl to můj záměr porazit Prakšice a přivítat v neděli Hluk. Hráči si to také uvědomili a k zápasu přistoupili zodpovědně. První poločas byl z naší strany excelentní. Když to řeknu ligově, tak jsme si výsledek v druhé půlce pohlídali. Ze zápasu mám velice dobrý pocit,“ chválil výkon svého mužstva domácí kouč Josef Dominik. 

 

Jeho protějšek a nový muž na lavičce Prakšic Vojtěch Gajdůšek si stěžoval hlavně na nedostatek fotbalistů. „Máme strašně úzký kádr, vypadnou nám dva hráči a máme problémy se sestavou. Musím přiznat, že domácí hráli výborný fotbal a prvních třicet minut nás jasně přehrávali. Největší rozdíl byl v nasazení hráčů.  Bylo vidět, že Lhoťané chtěli, aby hráli v prvním kole proti Hluku,“ zcela správně odhadl prakšický kouč.  

 

Branky: 13. a 20.  Jurásek, 38. Zalubil – 65. Ondra

Rozhodčí: Kotačka – Toman, Hanáček.

Diváci: 150.

 

Lhota: Šicha – Doležal, Kotačka, Zbořil, Horák – Jurčeka, Zalubil, P. Štergenich, Bachan

 (60. D. Štergenich) – Pešík, Jurásek (83. Žajdlík) Trenér: J. Dominik.

 

Prakšice: Marášek – Mikulec (60. Vráblík), Zálešák, Bartek, Babušík – Němeček, Jurák, Dynka, Sychra – Ondra, Bičan. Trenér: V. Gajdůšek.

 

 

 

Nové posily Lhoty. Josef Jurásek ( vlevo) a Michal Zalubil

 

Lhota mohutně posiluje – získala tři kvalitní hráče

Nováček nejnižší krajské soutěže má ty nejvyšší cíle – chce hrát o postup. „Cítím z hráčů, že mají chuť vyhrát každý zápas,“ tvrdí trenér Dominik.

 

Ostrožská Lhota - Po čtyřech letech si fotbalisté Ostrožské Lhoty znovu zahrají nejnižší krajskou soutěž I. B. třídu. Po postupu chce vedení klubu hrát v kraji důstojnou roli a proto přivedlo tři kvalitní fotbalisty. Lhotským funkcionářům se podařilo prodloužit hostování Přemysla Radocha z 1.FC Slovácko. Nově se trenéru Josefu Dominikovi představili v pohárovém zápase proti Prakšicím Josef Jurásek z Ostrožské Nové Vsi a místní odchovanec Michal Zalubil, který přišel na hostování z hluckého Spartaku.

„Všichni jsou pro nás ohromné posily. Je potřeba říct, že všechny hráče chtěl hlavně trenér Josef Dominik a jejich příchod je zásluha skvělé práce našeho sekretáře Dušana Dufky. Radoch sice ještě není zaregistrovaný, ale to je otázka několika dnů. Kluci slíbili, že udělají jednu nebo dvě akce, aby se nějaké peníze na hostování těchto fotbalistů vydělaly. Bylo to mimo náš rozpočet. V plánu jsou nějaké taneční zábavy nebo sběr železa,“ vysvětluje příchod nových posil šéf fotbalu ve Lhotě Antonín Miklíček.

 

Stejně jako ve většině ostatních vesnických klubů není ani ve Lhotě peněz na fotbal nazbyt. Ani příchodem tří kvalitních posil se zásadním způsobem nevyčerpala pokladna lhotských fotbalistů. „Nikoho jsme nepřepláceli, za půlroční hostování jsme dali peníze, které se běžně pohybují na našem okrese. Slibujeme si hlavně od Michala Zalubila, že pozvedne morálku v mužstvu. Všichni kluci, kteří k nám přišli, jsou fotbalové osobnosti a měli by nám pomoci hrát v horní polovině tabulky I. B. třídy. Ideálně to vidím, tak do pátého místa,“ přeje si první muž fotbalu v Ostrožské Lhotě.  

 

V prvním ostré zkoušce na krajské boje obstály nové posily na jedničku. V předkole krajského poháru si Lhoťané lehce poradili s Prakšicemi 3:1, právě zásluhou nových tváří.

Dva góly dal Josef Jurásek a třetí branku přidal Michal Zalubil. Vydařenější začátek nového angažmá si sedmadvacetiletý Jurásek snad ani nemohl přát. Po odchodu z Ostrožské Nové Vsi nebere svoji novou fotbalovou štaci ve Lhotě jako krok zpět. „V Nové Vsi jsem s fotbalem skončil, myslel jsem, že ze zdravotních a pracovních důvodů už nebudu hrát vůbec. Fotbal mě baví, proto jsem se rozhodl pomoci Lhotě. Hrají soutěž, které mně vyhovuje, není ani moc nízko, ani vysoko. Myslím si, že i když ten čas na tréninky nebude, že bych měl pořád stačit,“ soudí Jurásek.

 

Trenér Lhoty Josef Dominik mohl být s premiérou zkušených fotbalistů proti Prakšicím spokojený. „Výkon Josefa Juráska byl bez komentáře. Dal dvě branky a hlavně v prvním poločase byl na hřišti hodně cítit. Do každého souboje šel natvrdo, je vidět, že jsme získali důrazného útočníka. Michal Zalubil vstřelil třetí branku a uhrál hodně balónů ve středu hřiště. Už dlouho neměla Lhota tak kvalitního hráče. Věřím, že bude takovým šéfem mužstva. Mančaft je mladý a když kluci pořádně potrénují, tak se můžeme měřit s každým,“ myslí si Dominik, který má před začátkem sezony ty nejvyšší ambice. „Chci hrát o postup a cítím z hráčů, že mají chuť vyhrát každý zápas,“ myslí překvapivě na nejvyšší cíle zkušený kouč.

 

Trenéři obou mančaftů. Vlevo je Vojtěch Gajdůšek z Prakšic a Josef Dominik, ten byl po zápase logicky spokojenější.

 

 

Posila Lhoty Zalubil – Chtěl jsem zažít  novou motivaci

 

Ostrožská Lhota – Michal Zalubil začínal s fotbalem v rodné Ostrožské Lhotě, ale na svůj první soutěžní zápas v dresu místních mužů musel čekat až do svých devětadvaceti let.

V úspěšném pohárovém vystoupení se představil místním fanouškům proti Prakšicím. Fotbalový univerzál po devíti letech strávených v hluckém Spartaku hledá novou motivaci a chuť do fotbalu v mužstvu trenéra Josefa Dominika. Zkušený fotbalista, který hrával za ligový dorost Slovácké Slavii Uherské Hradiště, bude nováčku I. B. třídy vypomáhat minimálně do konce podzimu v nejnižší krajské soutěži.

 

Devět let jste patřil k oporám Spartaku Hluk. Proč jste odešel na hostování do Ostrožské Lhoty?

 

Byli jsme v Hluku strašně dlouho pohromadě, chtěl jsem zažít novou motivaci a chuť do fotbalu v jiném klubu. Nechci říkat, že v Hluku nebyla dobrá parta, byl tam výborný kolektiv.

Hrála se tam náročná soutěž, byl jsem pořád zraněný a chtěl jsem zažít změnu také na tréninku. Chtěl jsem hrát nižší třídu, která by nebyla tak náročná. Lhota postoupila, dostal jsem nabídku a jsem tady.

 

Přišel byste, i kdyby Lhota zůstala v okresním přeboru?

 

Jo, to bylo domluveno už před postupem. Nebylo to ze dne na den, ta myšlenka, abych se vrátil do Lhoty, se rodila zhruba před rokem. Dušan Dufka (sekretář klubu – pozn. aut.), mě oslovil a víc místních fanoušků tvrdilo, že Lhoťané mají hrávat doma. Další důvod byly moje zdravotní problémy. Jsem rád, že mně v Hluku s odchodem nedělali žádné problémy.

 

Na novou sezonu se připravujete zhruba tři týdny. Jaké jsou vaše dojmy z celkové atmosféry v mužstvu?

 

Tréninky jsou na solidní úrovně, na letní přípravu docela dost běháme. Trenér mužstvo dobře zná a ví, co od něho může očekávat. Příprava se mně maličko zkomplikovala, tím, že se bráchovi narodil syn Matyáš, takže jeden týden byl hodně náročný. (Směje se).

 

Jak vidíte před začátkem sezony ambice mužstva?

 

Jsme nováček a ostatní kluby netuší, co od nás můžou čekat. Když budeme bojovat a hrát ze zabezpečené obrany, tak se o výsledky nebojím. Chce to získat nějaké body na úvod sezony, abychom se uklidnili a nedostali se pod nějaký tlak.

 

V předkole poháru jste porazili Prakšice. V neděli přijede Hluk, kde jste prožil největší část své kariéry a hreje tam váš bratr Martin.  Bude to pro vás specifický zápas?

 

Samozřejmě. Čekám, že zápas bude trošku víc vyhecovanější. Hlučané mají technicky vyspělé a důrazné hráče. Několik hráčů odešlo, jsem zvědavý s kým přijedou. Myslím si, že na sebe narazí dva vyrovnané mančafty a rozhodně momentální forma a štěstí. Bude to vyrovnaný zápas.

 

Proti Prakšicím jste nastoupil ve středu zálohy. Je to váš post? Hrával jste na stejném místě i v Hluku?

 

Moc si nevybírám, jsem takový univerzál. V Hluku jsem hrával na různých místech. Když jsme prohrávali, tak mě trenér posunul do útoku. Nastupoval jsem také na místě stopere, ale nejlépe se cítím ve středu zálohy.

 

Vy jste hráč Hluku a ve Lhotě máte hostování do konce podzimu. Jaké máte další fotbalové plány?

 

Nějaké ambice hrát vyšší soutěže už dávno nemám. Hlavně se nechci zranit a fotbal si užívat. Po skončení podzimu uvidíme co bude dál. 

 

 

Tady je třetí gól Lhoty v podání Michala Zalubila

DALŠÍ FOTKY ZE ZÁPASU NAJDETE TADY:                                  Text a foto: std