Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotbalová Lhota má obrovskou šanci na postup - předseda a trenér ale chtějí zůstat v okrese. Podívejte se na sestupovou a postupovou matematiku

Tak to vypadá, že po několika letech mají Lhoťané obrovskou šanci na postup do I. B třídy. Do konce soutěže schází dvě kola a Lhotě, která je v tabulce na druhém místě zbývá maličkost: vyhrát poslední dva zápasy.

Podotýkám, že oba hrají oba na domácím hřišti. V takovém případě už se nemusí dívat na výsledky ostatních mančaftů.  Funkcionářům ( a nejenom těm lhotským) se do kraje příliš nechce.

 

Do kraje se nechce nikomu 

S největší pravděpodobností budou postupovat z okresního přeboru dvě mužstva. Jistotu má už několik kol Nivnice. O možné druhé postupové místo do I B třídy se kluby nijak extra neperou.

Nečekaná možnost postupu do krajské soutěže se otevřela v okresním přeboru pro mužstva z čela tabulky. Vedení 1.FC Slovácko zvažuje, že svoje céčko, které je v polovině tabulky I. A třídy, přihlásí v příštím ročníku jenom do okresního přeboru. V takovém případě by se otevřely dveře do nejnižší krajské soutěže pro druhý celek tabulky.
 
Předseda Okresního fotbalového svazu František Miko, ale postupovou euforii zatím brzdí. „Ještě není nic jisté, jisté to bude, až se vyjádří vedení Slovácka. Oficiální vyjádření na papíře nemáme. Jestli se opravdu přihlásí do okresu, tak jim musíme udělat místo. Pokud by taková situace nastala, šel by s Nivnicí nahoru druhý klub tabulky,“ vysvětluje předseda. Za mimořádný postup platí mužstvo deset tisíc korun, ale v tomto případě by klubová pokladna druhého celku tabulky neschudla. „To je vybojované druhé místo, postup by byl bez poplatku. Pokud by druhý mančaft postup odmítl, tak třetí klub v pořadí by už asi platil, ale to ještě nevíme. Zatím netřeba spekulovat. Záleží, kde se céčko přihlásí. Jestli třeba zvolí I. B třídu, tak se nás to vůbec týkat nebude,,“ uvedl Miko.
 
Generální sekretář Slovácka Petr Pojezný se zatím jednoznačně nevyjádřil. „Řešíme to. Dávám dohromady podklady a podle toho se rozhodneme. V této chvíle ještě nevíme, ale spíš to vidím, že céčko přihlásíme do okresního přeboru,“ naznačil Pojezný.
 

Postup Lhoty? Za sebe říkám, že ne - tvrdí předseda Antonín Miklíček

 
Zatím to vypadá, že do krajské soutěže se mužstva z čela okresního přeboru příliš nehrnou.
Předseda fotbalistů Ostrožské Lhoty Antonín Miklíček, tedy druhého celku tabulky, by raději viděl svůj klub v okresním přeboru také v příští sezoně. „Za sebe říkám ne. Ale cítím, že půlka výboru by do I. B třídy šla. Pokud skončíme na druhém místě, tak se rozhodneme po skončení ročníku.“
 
Trenér Lhoťanů Josef Dominik se vyjádřil podobně. „Nějaké kvality v našem mužstvu jsou, ale na krajskou soutěž bychom potřebovali větší fyzický fond a ten naši hráči nemají. Já se přikláním k tomu, abychom zůstali v okresním přeboru. V příštím ročníku by se hrála derby se Slováckem, Hlukem a třeba Kunovicemi. Myslím, že nás bude fotbal víc bavit, než kdybychom jezdili třeba na Strání a tam dostali pětku. Já bych se přikláněl k tomu, postupu se vzdát, ale to nic nemění na tom, že chceme skončit v tabulce na druhém místě.“

Dalšími v řadě jsou fotbalisté Nezdenic a záloha Hluku.
 
Pro Nezdenice by to byla vůbec nejvyšší soutěž v patnáctileté historii klubu. Předseda Jiří Vaculík se ale nechtěl konkrétněji vyjádřit. „Zatím jsme tuto situaci nijak neřešili. Myslím, že krajská soutěž by pro nás byla velké sousto, náš kádr je přece jenom postarší. Na druhou stranu říká, že zkusit by se to mělo. Co dělám fotbal v Nezdenicích, tak mým přáním je hrát derby proti Šumicím. Pokud se v I. B třídě zachrání, tak bychom postup vzali,“ směje se nezdenický předseda.
 
Otázku mimořádného postupu neprojednávali ani u béčka Hluku. „Osobně bych do I.B třídy šel, ale z vedení není žádný extra zájem. V první řadě je otázka, co bude s naším áčkem? říká na závěr trenér hlucké zálohy Zdeněk Horák.

std

Sestupové počty ve Zlínském kraji se budou odvíjet od záchrany Slavičíma a Viktorie Otrokovic v divizní soutěži. Před závěrečnými dvěma koly vypadá situace mužstev z našeho okresu aktuálně takto: 


KRAJSKÝ PŘEBOR
Sestup: 
14. Dolní Němčí
15. Hluk
16. Valašské Meziříčí B

Postup:
1. Kněžpole 

I.A TŘÍDA
Sestup:
13. SK Baťov 
14. Prakšice 
Odhlášení ze soutěže:
5. Slovácko C (bude hrát jen okresní přebor)
Postup:
1. Bojkovice (vítěz skupiny C)
2. Kelč (skupina B) – 46 bodů/22 zápasů – 2,09 koeficient
2. Strání (skupina C) – 48 bodů/24 zápasů – 2,00 koeficient
2. Nedašov (skupina A) – 46 bodů/24 zápasů – 1,91 koeficient

Poznámka: Místo céčka Slovácka dodatečně postoupí jeden tým z druhého místa s nejlepším koeficientem. Aktuálně je to Kelč

I.B TŘÍDA 
Sestup: 
13. Sušice 
14. Šumice 
Postup:
1. Nivnice 
2. Ostrožská Lhota  – dodatečný postup z druhého místa (místo Slovácka C)


OKRESNÍ PŘEBOR
Sestup:
12. Uherský Ostroh 
13. Horní Němčí
14. Traplice
Postup:
1. Kunovice
2. Bánov

OKRESNÍ SOUTĚŽ
Sestup:
12. Babice 
13. Ostrožská Nová Ves B
14. Korytná
Postup:
1. Částkov (skupina A)
1. Dolní Němčí B (skupina B)