Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotbalová Lhota a Nivnice: Výhrůžky po internetu a napětí, které zklidňují trenéři. Pošlu na utkání kvalitní rozhodčí, vzkazuje šéf fotbalu

1336153027-nivnice-lhota-057

Nebývalou diskuzi na těchto stránkách rozpoutal zápas v druhého kole okresního přeboru mezi fotbalisty Nivnice a Ostrožské Lhoty. Věříme, že týden před semifinále okresního poháru už vášně ochably a k vidění bude kvalitní fotbalový mač. Ostatně o ničem jiném jako o sportovním výkonu a kvalitním fotbale trenéři obou mužstev nevolají. K semifinále vyšel v pátečním Slováckém deníku následující článek:

 

DISKUZE FANOUŠKŮ JE TADY

 

Příznivci Lhoty a Nivnice: výhrůžky po internetu


Uherské Hradiště - Pohár Okresního fotbalového svazu Uherské Hradiště má před sebou dva semifinálové duely. Jako první přijde na řadu zápas Nedakonic B s Kunovicemi, mnohem větší vášně ale budí druhé semifinále mezi Ostrožskou Lhotou a Nivnicí.

Po vyhecovaném souboji, který obě mužstva svedla v rámci okresního přeboru, se totiž na internetových diskuzích vyrojily výhrůžky a nadávky, kterými po sobě střílí příznivci obou klubů.

Bitvu dvou aktuálně nejlepších mužstev okresního přeboru bude v pátek 11. května hostit Ostrožská Lhota. Pro oba mančafty to bude druhý vzájemný zápas během pěti týdnů. V úvodu jara se stejní soupeři utkali v přímém souboji o první místo tabulky.

Nivnice vyhrála nejtěsnějším rozdílem 1:0. Utkání bylo od samého začátku plné emocí a nervozity. Všechno vyvrcholilo pět minut po přestávce. Po vzdušném souboji domácího kapitána Marka Bodi a Patrika Štergenicha musela hostujícího hráče odvézt sanitka. Podezření na zlomeninu lícní kosti se nakonec naštěstí nepotvrdilo a středopolař Lhoty byl po ošetření ještě ten den propuštěn z nemocnice domů. Celé utkání se dohrávalo mírně řečeno v lehce nervózní atmosféře.

Co však následovalo po utkání, nemá snad v dějinách okresního fotbalu obdoby. Na internetu se objevilo přes šedesát diskuzních příspěvků z obou táborů, mezi kterými nechyběly nadávky, osočování, urážky i vyhrožování.

Zvýšený rozruch před semifinálovým zápasem zaregistroval i František Miko, předseda Okresního fotbalového svazu Uherské Hradiště.

„Celá internetová diskuze se mně dostala do rukou.Věřím, že vyhrožování je práce jenom několika jedinců. To je věc, kterou nedokážeme ovlivnit a zakázat. My můžeme zareagovat tak, že utkání budou řídit tři kvalitní rozhodčí, bude přítomný delegát a samozřejmě hromada okresních funkcionářů. Mrzí mě, že to došlo až do takové roviny," lituje první muž okresního fotbalu.


Trenér vedoucí Nivnice a téměř jistého postupujícího do krajské soutěže Ladislav Kalina se o prvním předchozím vzájemném duelu příliš nechtěl bavit.

„Nechci to nijak komentovat. Myslím, že to byl naprosto korektní zápas. Byl sice trošičku nervóznější, ale nic speciálně vyhroceného v něm nebylo. Slyšel jsem nějaké výhrůžky ze strany Lhoty. Prý nás chtějí v poháru rozkopat, ale moje mužstvo není na zápas nijak vyhecované a nechceme se s nikým okopávat." nechal se slyšet Kalina.

Kouč Ostrožské Lhoty Josef Dominik také nevidí žádný důvod k nějakému oplácení za mistrovský zápas.

„Z hlediska rivality nebo nějakého vyhecování nemáme Nivnici co vracet. Máme jim oplácet jenom porážku, nic víc. Že někdo někoho kopl nebo srazil loktem, na to se musí zapomenout. O tom zákroku nechci diskutovat, byl to absolutně nezaviněný faul," vrací se Dominik ke střetu nivnického kapitána Marka Bodi na Patrika Štergenicha, u kterého asistovala sanitka.


Ladislav Kalina navíc tvrdí, že před pohárem upřednostňuje jistotu postupu do krajské soutěže.

„Pro nás je pořád důležitější postup. I když máme velký náskok, nic ještě není jisté. Podívejte se na Spartu, s jakým náskokem vedla ligu a kde je dnes," obává se Kalina podobného osudu. I proto připouští, že v poháru nemusí Nivnice nastoupit v nejsilnější sestavě.

„Pokud nebudou mít hráči nějaké zdravotní problémy, tak nastoupíme kompletní, ale při sebemenším omezení budu opory šetřit na mistrovské zápasy. Příležitost dostanou kluci z lavičky a dorostenci. Budeme chtít vyhrát a postoupit do finále, ale znovu říkám, prioritou je pro nás vítězství v okresním přeboru."


Jeho protějšek naopak dlouhodobě upřednostňuje pohárové zápasy a netají se přáním potřetí v řadě postoupit do finále. Uvědomuje si, že zbytečná přemotivovanost by jeho mužstvu mohla jen uškodit. „V zápase musí být z naší strany absolutní morálka a disciplína. Jestli budeme faulovat a budeme nedisciplinovaní, tak uškodíme jenom sami sobě. Žádný rozhodčí si do zápasu nenechá kecat a nikomu nebude fauly odpouštět," říká Josef Dominik, který svému týmu i proti favoritovi věří.

„Pokud budeme mít k dispozici kompletní kádr, můžeme postoupit. Třeba i na penalty. Oslovil jsem zkušené kluky Hubíka, Zalubila a Gabriela, kteří pravidelně nenastupují. Pro postup do finále chci udělat všechno," přiznal Josef Dominik.

Už v úterý 8. května je na pořadu první semifinálový zápas, ve kterém se na domácím hřišti utká béčko Nedakonic s lídrem okresní soutěže Kunovicemi. Svěřence trenéra Dušana Klvani může o postup mezi okresní elitu připravit jenom zázrak a také v poháru si fotbalisté Kunovic věří. „Chceme do finále a myslím, že je v našich silách vyhrát celou soutěž," prohlásil trenér Dušan Klvaňa.

Autor: Stanislav Dufka