Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotbalisté Slovácka přestříleli Teplice - gól nedali

1335707707-slovacko-teplice-040

Střely na bránu: 5:2. Střely mimo: 5:2. Rohové kopy: 3:3. Gólové šance 4:0. Taková byla statistika zápasu proti Teplicícm. Výborný první poločas a dvě skvělé příležitosti Ladislava Volešáka, které ovšem neproměnil. V druhé půlce už byl fotbal o poznání horší a domácí Slovácko se rozešlo s Teplicemi bez branek.

REPORTÁŽ A FOTKY ZE ZÁPASU NEJDETE NA: www.slovackydenik.cz 

 

http://slovacky.denik.cz/fotbal_region/bilance-slovacka-proti-teplicim-sedm-tutovek-zadny-gol-20120428.html

 

SLOVÁCKO - TEPLICE 0:0

 

VIDEO: SETŘIH ZÁPASU: 

 

 VIDEO: TISKOVÁ KONFERENCE PO ZÁPASE: 

 

 

 TADY JE ROZHOVOR S LADISLAVEM VOLEŠÁKEM:

 

Tohle jsou mega šance, to se musí dávat, kál se Volešák

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ – Na tréninku podobné příležitosti běžně proměňuje, dokonce i v předzápasové rozcvičce nedal gólmanu Melichárkovi ze sólového nájezdu žádnou šanci. Jenže v zápase Ladislav Volešák totálně selhal. Dvakrát během dvou minut zahodil největší příležitosti Soukupova výběru a z teplického gólmana Tomáše Grigara udělal muže zápasu.

 

Dají se vaše neproměněné příležitosti nějakým způsobem okomentovat?

První jsem dával nahoru, ale míč mně sjel po levé noze. V druhá šanci jsem si říkal, že zavřu oči a dám do balonu razanci, bohužel jsem gólmana trefil do břicha. Ve druhé půlce jsme měli znovu šance, ale ty moje byly stoprocentní. Mrzí mě to.

Do šancí jste se dostávali poměrně lehce. Překvapilo vás to?

Celkově jsme měli hodně šancí. Potřebovali bychom zápas, ve kterém vyhrajeme o dvě tři branky. Sice dostáváme i dáváme málo gólů, ale tohle jsou mega šance, to se prostě musí dávat. Beru to na sebe. Nevím, co vám k tomu mám víc říct. Prostě jsem to řešil špatně, teď bych to řešil jinak, ale už to nevrátím, dívám se dopředu a jdeme dál.

Zaměřujete se na podobné situace v tréninku?

Skoro celý týden jsme nedělali nic jiného, než stříleli na branku. Na tréninku nám to chodilo, ale přijde zápas, a my jsme hodně zbrklí. Neumím si to vysvětlit, musíme asi víc trénovat a snad se to nějak prolomí.

Neměly vaše nevyužité šance vliv na váš další výkon v zápase?

Měl jsem hlavu dole, ale kluci mě povzbudili. Věřil jsem, že přijde třetí šance, ale bohužel nepřišla.

A jak byste tu třetí šanci řešil?

Nevím, jaká by byla situace, ale raději bych někomu přihrával (směje se).

Gólman Teplic Tomáš Grygar je v širší nominaci reprezentace. Je tam podle vás zaslouženě?


Myslím si, že jo. Znám ho osobně a už v minulosti v nějakých výběrech byl. Docela si ho v reprezentaci dovedu představit.

Říkáte, že gólmana Teplic znáte osobně. Rozebírali jste spolu vaše šance po zápase?

Trochu jsme se hecovali, že jsem mu dal gól z penalty. Říkal, že už jsem si to prý vybral.

Trenér Soukup mluvil o tom, že v příštím kole musíte vyhrát v Liberci. Vidíte to stejně?

Do Liberce pojedeme s hlavou nahoře. Všechny zápasy venku proti favoritům se nám herně docela vydařily. Určitě budeme chtít i v Liberci předvést dobrý fotbal a třeba tam i jedna nula vyhrát. Je to první mančaft tabulky a budeme se na něj chtít vytáhnout.

 


A JEŠTĚ HRDINA ZÁPASU, GÓLMAN TEPLIC TOMÁŠ GRIGAR:

 

 Muž zápasu? Teplický gólman Tomáš Grigar

 

Uherské Hradiště – „Jestli bych označil Tomáše Grigara za nejlepšího muže zápasu? Určitě," odpověděl po remízovém duelu na Slovácku jasně a stručně bez dalšího komentáře kouč Teplic Petr Rada. Jeho srážce svatyně totiž v Uherském Hradišti předvedl excelentní výkon, jenom díky němu necestovali Severočeši přes celou republiku domů s prázdnou.


Zatímco domácí brankář Dušan Melichárek z fotbalové aktivity soupeře strach mít nemusel, jeho protějšek se rozhodně nenudil. Už po sedmnácti minutách hry zpacifikoval dvě Volešákovy tutovky.

„V té první šanci jsem mu trošku pomohl, když jsem špatně odkopl balon. Při druhé gólovce mě trefil přímo do břicha," popisoval úvodní šance Slovácka Tomáš Grigar.

Čtvrt hodiny před konce zápasu se teplický gólman k pramalé radosti domácích vyznamenal potřetí. Nejprve vykopl střelu Filipa Hlúpika, a následně si poradil i s hlavičkou bývalého spoluhráče Libora Doška. Odražený míč z kopačky prvně jmenovaného si Grigar znovu s přehledem ohlídal.

„Byla to asi nejtěžší situace v zápase ve druhé půlce. Došan (Libor Došek) mohl míč ještě tečovat, ale naštěstí ho netrefil a odražený balon už jsem si pokryl," líčil s úsměvem spokojený gólman, který se v týdnu objevil v širší nominaci na Euro.

„Poslední zápasy se cítím dobře, doufám, že mně forma ještě nějaký čas vydrží," dodal skromně Grigar, který na Slovácku načal druhou stovku svých ligových zápasů.

(std)