Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

1 - 50... TADY jsou moje osobní videa z české novinařiny a politiky proti lži, nenávisti a blbé náladě

Vy, kdo si pustíte tato má videa, možná pochopíte, o co se snažím. Jednoduše řečeno, když jsem viděl na pražském Václavském náměstí a potom u hlavního vlakového nádraží v závěru roku 2022 desítky tisíc naštvaných lidí, z nichž jsem s některými mluvil, přemýšlel jsem nad jejich názory. 

Respektuji jejich pohled, mají na něj právo, nijak se jim nesměji, ani jim nenadávám. Naopak, pokouším se s nimi takto na dálku i zblízka o komunikaci. Součástí této komunikace jsou i videa, která jsem začal natáčet. Když jsem natočil první a dal ho na Twitter, byl jsem opravdu velmi zaskočený množstvím reakcí, mezi kterými převažovaly ty pozitivní. Byly pochopitelně i ty kritické, i za ně jsem rád. Ale řekl jsem si, že v natáčení budu pokračovat. 

Rád bych ukázal, jak já vnímám českou novinařinu a politiku jako člověk, který se v tomto světě pohybuje každý den a delší dobu. A přestože jsem poměrně často kritický a občas například svými dotazy některé lidi štvu, tak zároveň cítím, že naše země, stejně jako novinařina a politika, není tak špatná, jak si část mých spoluobčanů myslí. Proto bych chtěl i tady na facebooku lidem říci, že nepřehlížím mnoho různých problémů, které je třeba řešit, ale zároveň říkám: nebuďte tolik naštvaní, nemějte pocit, že život stojí na nic, že například novináři či politici jsou hrozní, jak vám našeptávají různí "věrozvěstové" na všech možných internetových adresách. 

Nemají pravdu, svět kolem nás je lepší, než si myslíme. I lidé jsou ve skutečnosti lepší. Stejně jako většina novinářů a politiků. Jsem o tom přesvědčený. Máme mnoho důvodů, proč být šťastni a vděčni, že můžeme na tomto světě nějaký čas pobýt. 

Radek Bartoníček, prosinec 2022

 

 1. 

 

 

 2.

 

 

 3. 

 

 

 4.

 

   

 5.

 

 6. 

 

 7. 

 

 8.

 

 

 9. 

 

 

 10.

11.

 

 

 

 

12.

 

 

 

 

13.

 

 

 

 

14.

 

 

 

 

15.

 

 

 

 

16.

 

 

 

 

17.

 

 

 

 

18.

 

 

 

 

19.

 

 

 

 

20.

 

 

 

 

 

21.

 

 

 

 

 

22.

 

 

 

 

 

 23.

 

 

 24.

 

 

 

25.

 

 

 

  

 

26.

 

  

 

27.

 

   

 

28.

 

 

   

 

29.

 

  

 

30.

 

  

31.

 

 

  

32.

 

 

  

 

33.

 

  

 

34.

 

  

 

35.

 

  

 

36.

 

 

  

 

37.

 

  

 

38.

 

 

 

 

 

 

39.

 

 

 

 

 

40.

 

 

 

41. 

 

 

 

 

 

42. 

 

 

 

 

 

43. 

 

 

 

 

 

44. 

 

 

 

 

45. 

 

 

 

 

 

 

46. 

 

 

 

 

 

47. 

 

 

 

 

 

48. 

 

 

 

 

 

49. 

 

 

 

 

 

50. 

 

 

Další videa od čísla 51 najdete po kliknutí TADY