Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Skvělý úspěch novoveské, neslyšící kanoistky, Katky Pjajčíkové! Přečtěte si velký rozhovor , který s Katkou udělal Staňa Dufka pro Slovácké noviny

Následující informace je malinko opozdilá, za což můžu já. Nechtěl jsem ji ale vynechat, protože se týká sportu a navíc sportovce, který si svůj úspěch naprosto zaslouží. Katku Pjajčíkovou jsem potkal před několika lety, tehdy se její rodině podařilo získat speciální naslouchadlo, díky kterému začala Katka výrazně lépe slyšet. Už tehdy makala prakticky den co den pod vedením svého otce na hladině i mimo hladinu novoveských štěrkopísků. Už tehdy byla dobrá, jenže bylo jasné, že ji čeká enormní dřina, pokud bude chtít být ještě lepší.

 

S odstupem několika let  je třeba Katku obdivovat, protože každoročně dosahuje řady výborných výkonů. Ten, o kterém se zmiňuji nyní, není vůbec okrajový - Katka totižvyhrála anketu Sportovec roku Uherské Hradiště z arok 2014!!!

 

Už proto je také velmi zajímavé číst rozhovor, který poskytla Staňovi Dufkovi. Mluví o řadě věcí a nevynechá ani odpověď na otázku, jestli v koutku duše nemyslí na olympiádu. Katka upřímně odpovídá, že kanoistika je velká dřina, musela by dát do tréninku úplně všechno, a ona neví, jestli by tak tvrdě dokázala trénovat.

 

Inu, je především na ní, a částečně také na jejím otci a dalších odbornících, co Katce doporučí a co pro ni bude nejlepší. Strašně moc bych jí ale přál, aby se zkusila o olympiádu porvat. Kromě jiného by to byl jistě nesmírně potřebný impuls pro spoustu dětí v našem regionu, které místo pohybu sedí někde u počítače nebo u televize. Vidět holku, která dosahuje takových úspěchů, navíc s nelehkým handicapem, je velmi povzbuzující!

 

RB

 

Ps. Pokud se vám písmenka v novinovém zdají malá, klikněte na přiložený soubor, tam je celý rozhovor v PDF a písmenka jsou vééélikááá :) 

 

A největší úspěchy Katky:

 

- finalistka ME juniorů (deblkajak 1000 m), Montemor-o-Velho/Portugal­sko (2012)

 

- semifinalistka ME juniorů (čtyřkajak 500 m/olympijská disciplína; - 1.nepostupové místo, 
tzn. celkově 10. místo), Mantes la Jolie/Francie (2014)

 

- bronzová na regatě olympijských nadějí (čtyřkajak 200 m), Szeged/Maďarsko (2012)

 

- trojnásobná finalistka regaty olympijských nadějí (čtyřkajak 500m/olympijská disciplína, deblkajak 200 a 1000 m), Račice (2013)

 

- 26 republikových medailí, z toho tři mistrovské tituly (2009-2014)

 

- vítězka mezinárodních regat v Piešťanech (SVK), Savoně (ITA), Tychách (POL) a Ostrožské Nové Vsi

 

Zdroj: http://slovacky.denik.cz/tydenik_slovacko/kanoistka-pjajcikova-vitezstvi-jsem-vubec-necekala-na-olympiadu-nemyslim-30150415.html