Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Podívejte se na skvělý film Nickyho rodina o životě Nicolase Wintona, zachránce šestiset českých židovských dětí... Fantastický film! Kéž by inspiroval co nejvíce lidí!

Moc rád bych sem dal odkaz na film Matěje Mináče Nickyho rodina. Film byl natočen už dříve a jistě jste ho někteří viděli (naposledy tento týden v České televizi), ale teď lze film vidět výjimečně také na internetu - volně k podívání bude na webu ČT však už jenom pár hodin.

 

TADY si ho můžete pustit 

 

Je to skvělý, fantastický film, viděl jsem ho snad loni nebo předloni v kině v Uherském Brodě, kde byl součástí programu, připomínajícího holocaust. Celý tehdejší program byl velmi vydařený, účastnila se jej i tehdejší předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová, nejvíce ze všeho mě však oslovil právě tento film - stejně jako mnohé jiné diváky.

 

Zkuste se na film podívat, případně si na něj zajděte do kina, nebo se snažte o filmu a všech jeho souvislostech vyhledat informace. Jsem přesvědčený, že právě tento film by měl jít do všech škol, měl by se dostat k co největšímu množství dětí, měl by být filmem, o kterém by si rodiče měli vyprávět se svými dětmi. Mimochodem, školy si můžou film velmi snadno objednat přes internet. Už si ho vaše škola objednala? A pokud ne, navrhli jste vedení, aby tak učinilo?

 

Kdžy jsem na film šel, nečekal jsem, že budu příliš překvapený, příběh Nicolase Wintona, o kterém film vypráví, je veleznámý a režisér Mináš už o něm v minulosti točil. Přesto mě další filmové zpracování vyrazil dech, a to především proto, že jsem poprvé viděl, jak ohromnou reakci příběh pana Wintona vyvolal, kolik skvělých projektů inspiroval v mnoha koutech světa. Není vůbec náhoda, že film získal ve světě mnoho cen.   

 

Pokud byste chtěli o filmu a mnoha souvislostech cokoliv vědět, TADY najdete parádní internetové stránky cdelého projektu. Moc doporučuji! 

 

Myslím, že člověk musí být ze všeho nejvíce lidský, musí mít v sobě cit k druhému člověku. A neznám film, ve kterém by bylo tolik lidskosti, jako v tomto filmu.  

 

RB